Մոսկվայի «Դինամոյի» դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին մեկնաբանել է Հսկիչ-կարգապահական կոմիտեի որոշումը Ռուսաստանի պրեմիեր լիգայի 16-րդ տուրում իր ակումբի և «Զենիթի» միջև միջադեպի վերաբերյալ:
«Նման բարդ իրավիճակներում դժվար է բոլորին գոհացնել: Մենք պատրաստ էինք կոմիտեի ցանկացած որոշման: Հաճելի է, որ հաղթանակը մեզ շնորհվեց: Մարդկայնորեն ես խղճում եմ «Զենիթին», սակայն մենք էինք առաջատարը այդ խաղում: Ընդհանուր առմամբ, կոմիտեի որոշումն արդարացի եմ համարում»,-Բերեզովսկու խոսքն է մեջբերում sport-express.ru-ն:
«Դինամո»-«Զենիթ» խաղը դադարեցվեց, քանի որ տրիբունայից նետված ճայթրուկը պայթեց դարպասապահ Անտոն Շունինի անմիջական հարևանությամբ: Հսկիչ-կարգապահական կոմիտեն տեխնիկական պարտություն է արձանագրել «Զենիթին» 0:3 հաշվով:
«Իմ կարիերայում եղել են նման միջադեպեր: Խլացրել են Բոսնիայի հետ խաղում, երբ ես պաշտպանում էի Հայաստանի դարպասները, սակայն աչքերիս ծուխ դեռ չէին փչել: Ափսոսում եմ, որ մեր օրերում նման բան է կատարվում: Դրանից ոչ ոք ապահովագրված չէ: Ուղղակի դարպասապահն ավելի խոցելի է, քան խաղացողները»,-ասել է Բերեզովսկին:

Вратарь московского "Динамо" Роман Березовский прокомментировал решение Контрольно-дисциплинарного комитета по инциденту во время матча 16-го тура премьер-лиги России между его клубом и "Зенитом".
“В таких сложных ситуациях трудно угодить всем. Мы, в принципе, были готовы к любому решению КДК. Приятно, что нам присудили победу. По-человечески "Зенит" жаль, но мы все же вели в счете в той встрече. Плюс нашему вратарю могла быть нанесена серьезная травма. В общем, считаю, вердикт КДК справедливым”,- слова Березовского передает sport-express.ru.
Матч “Динамо” – “Зенит” был прерван судей из-за того, что одна из петард, брошенных с трибуны, на которой сидели болельщики гостевой команды, взорвалась в непосредственной близости от вратаря Антона Шунина. КДК присудил "Зениту" техническое поражение со счетом 0:3.
“В моей карьере периодически случались подобные инциденты. Оглушали на какое-то время в ходе матча с Боснией, когда я защищал ворота Армении, однако дыма в глазах не было. Жаль, что такое происходит в наше время. От этого никто не застрахован. Просто во вратаря легче попасть, чем в полевых игроков”, – добавил голкипер.