Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Իոսիֆ Կոբզոնին, ով Երևանում էր ծննդյան 75-ամյակին նվիրված հոբելյանական հյուրախաղերի շրջանակում:
Նախագահը ողջունել է հյուրին, շնորհավորել հոբելյանի առթիվ և նշել, որ Հայաստանում մշտապես ուրախ են հյուրընկալելու ինչպես մեր, այնպես էլ շատ այլ երկրներում բազմաթիվ երկրպագուներ ունեցող սիրված ու տաղանդավոր երգչին, ով Հայաստանի և հայ ժողովրդի լավ բարեկամն է:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանում հպարտ են Առնո Բաբաջանյանի հետ մեծ բարեկամությանը Իոսիֆ Կոբզոնի հավատարմությամբ, որն արտահայտվում է նաև ամեն պատեհ առիթով հայ անվանի կոմպոզիտորի մասին Իոսիֆ Կոբզոնի մեծարանքի ջերմ խոսքերով:
Իոսիֆ Կոբզոնը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին՝ հյուրընկալության և գնահատանքի համար: Հանդիպման ժամանակ նա Հանրապետության ղեկավարին իր տպավորություններն է ներկայացրել Հայաստան հերթական այցի և նոյեմբերի 22-ին «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում իր բարեգործական համերգն ունկնդրելու եկած հայ հանդիսատեսի ու համերգին մասնակցած հայ երաժիշտների մասին, ովքեր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստի խոսքով, բավականին ջերմ հյուրընկալության են արժանացրել իրեն:

Президент Армении Серж Саргсян встретился с Народным артистом СССР Иосифом Кобзоном, который находится в Ереване в рамках посвященных 75-летию юбилейных гастролей.
Президент поздравил Кобзона с юбилеем и отметил, что в Армении всегда рады принять имеющего многочисленных поклонников любимого и талантливого певца, который является хорошим другом Армении и армянского народа.
Серж Саргсян подчеркнул, что в Армении гордятся преданностью Иосифа Кобзона большой дружбе с Арно Бабаджаняном, которая также выражается при каждой возможности теплыми словами почтения Иосифа Кобзона об известном армянском композиторе.
Иосиф Кобзон поблагодарил президента РА за гостеприимство и высокую оценку. Во время встречи он представил Сержу Саргсяну свои впечатления об очередном визите в Армению, армянских зрителях, пришедших 22 ноября послушать в концертном зале «Арам Хачатрян» его благотворительный концерт и принявших участие в концерте армянских музыкантах, которые, по словам народного артиста СССР, оказали ему довольно теплый прием.