2012-ի Օլիմպիադայի բրոնզե մեդալակիր, 2011-ի աշխարհի չեմպիոն Միշա Ալոյանը փետրվարին դուրս կգա ռինգ Ռուսաստանի հավաքականի կազմում Բռնցքամարտի համաշխարհային շարքի խաղում (WSB), հաղորդել է թիմի գլխավոր մարզիչ և մարզիկի անձնական մարզիչ Էդուարդ Կրավցովը:
Ռուսները WSB մրցաշարի մեկնարկին ջախջախիչ պարտության են մատնել Ալժիրի թիմին (5-0) և զիջել Լեհաստանի հավաքականին (2-3):
«Մենք խոսել ենք Միշայի հետ և որոշում ընդունել, որ փետրվարին նա հանդես կգա Ռուսաստանի կազմում WSB մրցաշարում: Նոյեմբերի 27-ից մենք Չեխովում սկսում են մարզական հավաք, այնուհետև հունվարին հավաք կանցկացնենք Կիսլովոդսկում, իսկ փետրվարին Միշան դուրս կգա ռինգ WSB շարքի մենամարտում»,- ասել է Կրավցովը:
WSB նախնական փուլում ռուսների մրցակիցներն են Ալժիրի, Ադրբեջանի, Լեհաստանի, Մեքսիկայի և Արգենտինայի հավաքականները:

Бронзовый призер Олимпиады-2012, чемпион мира-2011 Миша Алоян в феврале выйдет на ринг в составе сборной России в матче Всемирной серии бокса (WSB), сообщил главный тренер команды и личный тренер спортсмена Эдуард Кравцов.
Россияне на старте турнира WSB разгромили команду Алжира (5-0) и уступили сборной Польши (2-3). “Мы разговаривали с Мишей и приняли решение, что в феврале он будет боксировать за Россию в турнире WSB, – сказал Кравцов. – С 27 ноября мы начинаем тренировочный сбор в Чехове, затем в январе проведем сбор в Кисловодске, а в феврале Миша выйдет на ринг в поединке серии WSB”.
Соперниками россиян на предварительной стадии WSB являются команды Алжира, Азербайджана, Польши, Мексики и Аргентины.