Վանաձորի Ստեփան Սարգսյանի անվան մարզադահլիճում կայացել է Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի առաջնությունը: Մասնակցել են մոտավորապես 120 մարզիկներ Երևանից և Հայաստանի տարբեր մարզերից:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզչի օգնական Սամվել Գևորգյանը, հաղթողի կոչումները նվաճել են Հարություն Հովհաննիսյանը (55 կգ), Ալեքսան Միքայելյանը (60 կգ), Տիգրան Թորոսյանը (66 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (74 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (84 կգ), Սարգիս Տոնոյանը (96 կգ) և Վաչագան Եղիազարյանը (120 կգ):
Առաջնությանը մասնակցելեու իրավունքից ազատված էին Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի արծաթե և բրոնզե մեդալակիրներ Արսեն Ջուլֆալակյանն ու Արթուր Ալեքսանյանը, ինչպես նաև Ռոման Ամոյանը:
Դեկտեմբերի 12-ից Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը Ծաղկաձորում կանցկացնի այս տարվա վերջին հավաքը, որի ժամանակ շեշտը կդրվի ֆիզիկական պատրաստվածության վրա:

26 Ноябрь 2012 - 12:45 AMT
В Спортивном зале им. Степана Саркисяна в Ванадзоре состоялся чемпионат Армении по греко-римской борьбе. В нем приняли участие около 120 спортсменов из Еревана и различных областей Армении.
Как сказал корреспонденту PanARMENIAN.Net помощник главного тренера сборной Армении по борьбе Самвел Геворкян, звания победителей удостоились Арутюн Ованнисян (55 кг), Алексан Микаелян (60 кг), Тигран Торосян (66 кг), Рафик Манукян (74 кг), Максим Манукян (84 кг), Саркис Тоноян (96 кг) и Вачаган Егиазарян (120 кг).
Серебряные и бронзовые призеры Лондонской Олимпиады Арсен Джулфалакян, Артур Алексанян и Роман Амоян были освобождены от участия в чемпионате.
С 12 декабря сборная Армении по греко-римской борьбе проведет в Цахкадзоре последний сбор года, в ходе которого будет сделан основной упор на физическую подготовку.