Երևանում կայանալիք երիտասարդների աշխարհի առաջնության ժամանակ ադրբեջանցի մարզիկների համար համապատասխան մարմինները կապահովեն անվտանգությունը: Այս մասին հայտարարեց Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը:
«Մենք բոլոր 620 մարզիկների համար էլ ապահովելու ենք անվտանգություն: Սակայն Ադրբեջանի պատվիրակության նկատմամբ էլ ավելի ուշադիր ենք լինելու: Մեր երկիր ադրբեջանցիները եկել են նաև ձյուդոյի Եվրոպայի առաջնության ժամանակ, և այն անգամ ամեն ինչ շատ հարթ է անցել»,- ասաց Գաբրիելյանը:
Ադրբեջանի պատվիրակությունը Հայաստան է ժամանելու այսօր` նոյեմբերի 26-ին: Նրանք Վրաստանից հատուկ չվերթով են ժամանելու Երևան:
Հայաստանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն 68 երկրի բռնցքամարտիկներ:
Աշխարհի առաջնության առաջին մարտերը կսկսեն նոյեմբերի 29-ից և կավարտվեն դեկտեմբերի 7-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Իսկ առաջնության հանդիսավոր բացումը տեղի կունենա նոյեմբերի 28-ին ժամը 18:00: Մուտքն առաջնության ողջ ընթացքում լինելու է ազատ:

На ереванском молодежном чемпионате мира по боксу безопасность азербайджанских спортсменов будут обеспечивать соответствующие органы. Об этом 26 ноября во время пресс-конференции сказал вице-президент Федерации бокса Армении Дереник Габриелян.
“Мы обеспечим безопасность всех 620 спортсменов. Однако чуть больше внимания будет уделено мерам по обеспечению безопасности азербайджанской делегации. Азербайджанские спортсмены приезжали в нашу страну и во время чемпионата Европы по дзюдо, и тогда все прошло гладко”, – сказал Габриелян. Делегация сборной Азербайджана по боксу прибудет в Армению уже сегодня, 26 ноября. Они прилетят специальным рейсом из Грузии. В ереванском турнире чемпионата мира по боксу выступят 620 боксеров из 68 стран мира.
Бои чемпионата мира начнутся 29 ноября и завершатся 7 декабря в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна. Торжественное открытие чемпионата состоится 28 ноября в 18:00 часов. Вход на протяжении всего чемпионата будет свободным.