Երևանում կայանալիք երիտասարդների աշխարհի առաջնության ժամանակ ադրբեջանցի մարզիկների համար համապատասխան մարմինները կապահովեն անվտանգությունը: Այս մասին հայտարարեց Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը:
«Մենք բոլոր 620 մարզիկների համար էլ ապահովելու ենք անվտանգություն: Սակայն Ադրբեջանի պատվիրակության նկատմամբ էլ ավելի ուշադիր ենք լինելու: Մեր երկիր ադրբեջանցիները եկել են նաև ձյուդոյի Եվրոպայի առաջնության ժամանակ, և այն անգամ ամեն ինչ շատ հարթ է անցել»,- ասաց Գաբրիելյանը:
Ադրբեջանի պատվիրակությունը Հայաստան է ժամանելու այսօր` նոյեմբերի 26-ին: Նրանք Վրաստանից հատուկ չվերթով են ժամանելու Երևան:
Հայաստանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն 68 երկրի բռնցքամարտիկներ:
Աշխարհի առաջնության առաջին մարտերը կսկսեն նոյեմբերի 29-ից և կավարտվեն դեկտեմբերի 7-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Իսկ առաջնության հանդիսավոր բացումը տեղի կունենա նոյեմբերի 28-ին ժամը 18:00: Մուտքն առաջնության ողջ ընթացքում լինելու է ազատ:

Relevant agencies will ensure the security of Azerbaijani sportsmen at AIBA Youth World Boxing Championships in Yerevan, RA Boxing Federation vice-president said.
“Every participant’s safety will be guaranteed, with additional attention to be focused on security measures for Azerbaijani delegation. Azeri boxers participated in Yerevan-hosted European judo championships 2009, with no security problems recorded then,” Derenik Gabrielyan said, adding that Azerbaijani boxers are arriving in Yerevan today, Nov 26.
The championships will kick off Nov 29 to run through December 7 in Yerevan’s Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex, with the opening ceremony scheduled for November 28, 6 pm.