Նոյեմբերի 25-ին Վանաձորում ավարտվել է Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի առաջնությունը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանը, արդեն դեկտեմբերի 12-ին հունահռոմեական ոճի ըմբիշները Ծաղկաձորում ուսումնամարզական հավաք կանցկացնեն, որը կշարունակվի մինչև դեկտեմբերի 26-ը:
«Առաջնությանը մասնակցում էին շատ լավ երիտասարդ ըմբիշներ, ովքեր 2013-ին հանդես կգան միջազգային մրցաշարերում: Արդեն սկսվում է նոր շրջան և մենք պետք է շատ ջանադրաբար պատրաստվենք»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
2013-ին, նախքան մարտին Եվրոպայի առաջնության մեկնարկը, հայ դասական ըմբիշները հանդես կգան Դանիայում և Իրանում կայանալիք միջազգային մրցաշարերում. «Ապա ելույթ կունենան Իրանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը և հետո կպատրաստվենք Թբիլիսիում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը»:

26 Ноябрь 2012 - 13:48 AMT
25 ноября в Ванадзоре завершился чемпионат Армении по греко-римской борьбе. Как в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал главный тренер сборной Армении Левон Джулфалакян, уже 12 декабря борцы в Цахкадзоре проведут учебно-тренировочный сбор, который продлиться до 26 декабря.
“На чемпионате участвовали очень хорошие молодые борцы, которые в 2013 году выступят в международных турнирах. Уже начинается новый цикл, и мы должны готовиться очень тщательно”,- сказал Джулфалакян.
В 2013 году, до старта чемпионата Европы в марте, армянские борцы классики выступят в двух международных турнирах – в Дании и Иране.
“Затем выступим в Кубке мира в Иране, и уже будем готовиться к чемпионату Европы в Тбилиси”, – заявил Джулфалакян.