ՖԻՖԱ-ն առայժմ չի թույլատրել անցկացնել Բրազիլիայի և Անգլիայի հավաքականների ընկերական խաղը, որը պետք է պետք է դառնա Ռիո դե Ժանեյրոյում վերակառուցված «Մարականա» մարզադաշտի առաջին խաղը, հաղորդում է L’Equipe-ը:
Հաջորդ տարվա հունիսի 2-ին նախատեսված հանդիպումը պետք է նախորդի Կոնֆեդերացիաների Գավաթ-2013-ը, սակայն ՖԻՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեի խոսքով, առայժմ վաղ է խոսել այն մասին, որ խաղը հաստատ կկայանա:
«Մայիսի 27-հունիսի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում ՖԻՖԱ-ն ամրագրել է մարզադաշտը` «Մարականեի» առաջին պաշտոնական խաղի համար արենայի պատրաստությունը ստուգելու: Մենք կքննարկենք այս հարցը Բրազիլիայի ֆուտբոլի կոնֆեդերացիայի հետ»,-ասել է Վալկեն:
Բրազիլիայի և Անգլիայի հավաքականները հաջորդ տարվա փետրվարի 6-ին ևս մեկ ընկերական խաղ կանցկացնեն Լոնդոնի «Ուէմբլի» մարզադաշտում:

ФИФА пока не предоставила разрешения на проведение товарищеского матча между сборными Бразилии и Англии, который должен стать первой игрой на обновленном стадионе “Маракана” в Рио-де-Жанейро, сообщает L’Equipe.
Намеченная на 2 июня следующего года встреча должна предварять открытие Кубка Конфедераций-2013, однако, по словам, генерального секретаря ФИФА Жерома Вальке, пока рано говорить о том, что матч точно состоится.
“В данный момент мы не можем санкционировать проведение игры. В этот период (27 мая – 15 июня) стадион зарезервирован ФИФА для проверки готовности арены к первому официальному матчу на “Маракане”. Мы обсудим этот вопрос с Бразильской конфедерацией футбола”, – сказал Вальке.
Сборные Бразилии и Англии сыграют в следующем году еще один товарищеский матч – на лондонском “Уэмбли” 6 февраля.