Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականն Աբովյանում շարունակում է պատրաստվել մինչև 23 տ Եվրոպայի առաջնությանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը, նա մոտավորապես գիտի այն բռնցքամարտիկների անունները, որոնք կներկայացնեն Հայաստանը առաջնությունում, սակայն վերջնական կազմը կհրապարակվի ավելի ուշ:
«Աբովյանում մենք կմարզվենք մինչև նոյեմբերի 30-ը, իսկ արդեն դեկտեմբերի 1-3-ը Երևանում վերջին հավաքը կանցկացնենք: Դեկտեմբերի 4-ին մեր պատվիրակությունը կմեկնի Կալինինգրադ, որտեղ կայանալու է Եվրոպայի առաջնությունը»,-ասել է Աղամալյանը:
Հայ բռնցքամարտիկներն առաջին ուսումնամարզական հավաքն անցկացրել են Ծաղկաձորում: Մինչև 23տ ԵԱ-ն կանցնի դեկտեմբերի 9-19-ը Կալինինգրադում: Հայաստանը կներկայացնեն 8 բռնցքամարտիկներ:

Armenian boxing team continues trainings for U 23 European Championships in the town of Abovyan, chief coach said.
As Karen Aghamalyan told a PanARMENIAN.Net reporter, the squad has almost been determined, with the final line-up to be announced later.
“The boxers will hold the final team practice session in Armenia on December 1-3. Our delegation will depart for Russia on December 4 to participate in the championships,” he said.
8 boxers will represent Armenia at EUBC European Olympic Hopes 19-22 Boxing Championships 2012, due December 9-19 in Russian city of Kaliningrad.