Նոյեմբերի 29-ին ժամը 17:00-ին Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում կկայանա «Մենք երգում ենք Առնո Բաբաջանյան» Երրորդ հանրապետական ուսանողական մրցույթի հաղթողների գալա համերգը:
Համերգը կազմակերպվել է «Հարմոնիա» ռուսական մշակույթի միջազգային կենտրոնի և Առնո Բաբաջանյանի հիշատակի միջազգային հիմնադրամի կողմից Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության և ռադիոյի էստրադային-սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ համատեղ կոմպոզիտոր Երվանդ Երզնկյանի ղեկավարությամբ:
«Մենք երգում ենք Առնո Բաբաջանյան» մրցույթը կազմակերպվել է «Հարմոնիա» ռուսական մշակույթի միջազգային կենտրոնի և Առնո Բաբաջանյանի հիշատակի միջազգային հիմնադրամի կողմից Հայաստանի մշակույթի նախարարության, Ռուսաստանի դեսպանատան, Հայաստանում Ռոսհամագործակցության ներկայացուցչության և Հայաստանի Պետական ֆիլհարմոնիայի աջակցությամբ:
Մրցույթն ընթացել է երեք ընտրական փուլերով, որոնք միավորվել են «Առնո Բաբաջանյանի երգերը և հայ կոմպոզիտորների էստրադային երգերը» ընդհանուր թեմայով: Մրցույթին մասնակցելու համար ստացվել են 60 հայտեր Հայաստանի 22 բուհերի ուսանողներից, որոնցից եզրափակիչ են անցել 22 մասնակիցներ, հաղորդում է Հայաստանում Ռուսհամագործակցության ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը:

28 Ноябрь 2012 - 08:56 AMT
29 ноября в 17.00 в концертном зале им. Арно Бабаджаняна состоится Гала-концерт победителей Третьего Республиканского студенческого конкурса «Мы поем песни Арно Бабаджаняна». Концерт организован Международным центром русской культуры «Гармония» и Международным фондом памяти Арно Бабаджаняна, совместно с эстрадно-симфоническим оркестром Общественного телевидения и радио Армении, под управлением композитора Ерванда Ерзнкяна.
Отметим, что Третий Республиканский конкурс «Мы поем песни Арно Бабаджаняна» организован Международным центром русской культуры «Гармония» и Международным фондом памяти Арно Бабаджаняна, при содействии Министерства культуры Армении, посольства России, представительства Россотрудничества в Армении и Государственной филармонии Армении.
Конкурс проходил в три отборочных этапа, объединенных общей темой «Песни Арно Бабаджаняна и эстрадные песни армянских композиторов». Для участия в конкурсе поступило свыше 60 заявок от студентов 22 вузов Армении, из коих в финал прошли 22 участника, сообщает пресс-служба представительства Россотрудничества в Армении.