ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին պատմել է Չեմպիոնների լիգայի հնարավոր բարեփոխման մասին: Նրա խոսքով, 2014-ից շուտ ոչ մի որոշում չի ընդունվի: Մրցաշարի բարեփոխման հնարավոր տարբերակներից մեկը մասնակիցների թիվը 32-ից 64 ակումբի հասցնելն է:
«Մշտապես բանավեճեր են ընթանում այն մասին, թե ինչ տեսքով անցկացնել եվրագավաթները: Մենք քննարկել ենք դա նաև ֆեդերացիաների և ակումբների ղեկավարների հետ: Բայց մենք վերջնական որոշում կընդունենք 2014-ից ոչ շուտ»,- Պլատինիի խոսքերը հաղորդում է Ouest-France-ը:
Բացի դրանից, Պլատինին մեկնաբանել է տեղեկատվությունն այն մասին, որ եվրոպական թոփ ակումբները դիտարկում են սեփական մրցաշար կազմակերպելու հնարավորությունը, որը կարող է ապագայում դառնալ ՉԼ այլընտրանքը. «Այդ թեման ինչ քիչ է անհանգստացնում: ՈւԵՖԱ-ն երբեք չի գնա դրան: Ես չեմ տեսնում, թե ինչպես նման մրցաշարը կարող է գոյություն ունենալ ՈւԵՖԱ-ից դուրս: Ո՞ր մարզադաշտերում է այն անցկացվելու և ո՞վ է դատելու այդ խաղերը: Հարցերը շատ են, բացի դրանից նման մրցաշարից օգուտն ակնհայտ չէ»:

28 Ноябрь 2012 - 10:18 AMT
Президент УЕФА Мишель Платини рассказал о возможной реформе Лиги чемпионов. По его словам, никаких решений раньше 2014 года принято не будет. Одним из возможных вариантов реформы турнира является расширение числа участников с 32 до 64 клубов.
“Дискуссии о том, в каком виде проводить еврокубки, ведутся постоянно, – приводит Ouest-France слова Платини. – Мы обсуждали это и с руководителями федераций, и с главами клубов. Но окончательное решение мы примем не раньше 2014 года”.
Кроме того, Платини прокомментировал информацию о том, что европейские топ-клубы рассматривают возможность организации собственного турнира, который мог бы в будущем стать альтернативой Лиги чемпионов: “Эта тема меня мало тревожит. УЕФА никогда не пойдет на это. Я не вижу, как подобный турнир может существовать вне УЕФА. На каких стадионах его проводить и кто будет судить эти матчи? Вопросов очень много, да и выгода от подобного турнира неочевидна”.