Երևանի մնջախաղի թատրոնի շենքի էսքիզային նախագիծը պատրաստ է: Ի պատասխան Երևանի քաղաքապետարանին PanARMENIAN.Net ի հարցման, Երևանի գլխավոր ճարտարապետի աշխատակազմից տեղեկացնում են, որ կան կազմակերպչական հարցեր, որոնց լուծման համար ժամանակ է պահանջվում: Նախագծի ներկայացման կոնկրետ ժամկետներ չեն նշվում:
Շենքի դիզայնը պատկանում է Շամիր Շահիրյանին, որը պետք է իրականացնի Նարեկ Սարգսյանի արվեստանոցը: Դեռ հուլիսի վերջին Երևանի մնջախաղի թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Ժիրայր Դադասյանը մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել էր, որ քաղաքապետարանից արդեն ստացվել է պաշտոնական թույլտվություն, և շինարարությունը, հնարավոր է, սկսվի նախագծի ներկայացումից առաջ: Շենքը տեղակայվելու է Հյուսիսային պողոտայի հարևանությամբ, Տերյան-Պուշկին փողոցների հատման կետում: Նախագիծը պետք է ներկայացվեր դեռ սեպտեմբերին:
Շինարարությունը տևելու է մոտ 6 ամիս: Դադասյանը հույս ունի, որ այդ շենքը կդառնա Երևանի խորհրդանիշներից մեկը:

Эскиз здания Ереванского театра пантомимы готов. В ответ на запрос PanARMENIAN.Net в мэрию Еревана в администрации главного архитектора Еревана сообщили, что осталось решить организационные вопросы, на их решение потребуется какое-то время. Определенных сроков представления проекта в мэрии не отметили.
Автором дизайна здания, который реализует мастерская Нарека Саркисяна, является Шамир Шахирян. Еще в конце июля директор Ереванского театра пантомимы Жирайр Дадасян во время пресс-конференции сказал, что в мэрии получено официальное разрешение, и возможно, строительство здания театра начнется после представления проекта.
Здание будет расположено по соседству с Северным проспектом, на перекрестке улиц Теряна и Пушкина. Проект здания должен был быть представлен еще в сентябре.
Строительство продлится около 6 месяцев. Дадасян надеется, что здание театра в будущем станет одним из символов Еревана.