Իրանի Արևելյան Ատրպատական նահանգի նահանգապետ Ահմադ Ալիռեզա-բեյջին ու ՀՀ Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները: Ըստ Ալիռեզա-բեյջի, նրանք «պատրաստ են հայկական կողմին տրամադրել տնտեսության և ինդուստրիալ ոլորտների զարգացման տեխնոլոգիաները»:
«Հաշվի առնելով ՀՀ Արմավիրի մարզի գյուղատնտեսական ներուժն ու Արևելյան Ատրպատականի նոու-հաուն, մենք շահագրգռված ենք ներդրումներ անել Հայաստանում ու ընդլայնել համագործակցությունը գյուղատնտեսության ոլորտում»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ երկու կողմերը պետք է ներկայացնեն իրենց հնարավորությունները մասնավոր հատվածի զարգացման համար:
Իր հերթին Աշոտ Ղահրամանյանը գոհունակություն է հայտնել Թավրիզ այցելության վերաբերյալ և կոչ է արել ընդլայնել երկկողմ համագործակցությունը առևտրի ոլորտում: Ըստ նրա, Հայաստանն ու Իրանը լավ հարևաններ են ու բարեկամ երկրներ և պետք է աշխատեն հետագայում ևս զարգացնել երկկողմ համագործակցությունը, հայտնում է Irna-ն:

28 Ноябрь 2012 - 11:23 AMT
Губернаторы иранской провинции Восточный Азербайджан Ахмад Алиреза-бейджи и Армавирской области Армении Ашот Каграманян обсудили перспективы развития двустороннего сотрудничества. По словам Ахмада Алиреза-бейджи, “мы готовы поделиться с армянской стороной нашими технологиями развития экономики и ряда индустриальных сфер ”.
“Учитывая сельскохозяйственный потенциал Армавирской области и ноу-хау Восточного Азербайджана, мы заинтересованы в инвестициях в Армению и расширении сельскохозяйственного сотрудничества”, – сказал он, добавив, что обе стороны должны быть готовы поделиться своими возможностями развития частного сектора для скорейшего развития двусторонних связей.
В свою очередь, Ашот Каграманян выразил удовлетворение посещением Тебриза и призвал к расширению двустороннего сотрудничества в торговой сфере. По его словам, Армения и Иран – хорошие соседи и дружественные страны и должны стараться и дальше развивать двустороннее сотрудничество, сообщает Irna.