ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում նոյեմբերի 28-ին կատարվել է 4,730 մլն դոլարի առք և վաճառք 1 ԱՄՆ դոլարի դիմաց 405,18 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405,15 դրամ:
Միաժամանակ, նոյեմբերի 28-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 405,71 դրամ` նոյեմբերի 27-ի դրությամբ կրճատվելով 0,61 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524,30 դրամ` կրճատվելով 2,21 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,07 կետով` մինչև 13,03 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

28 Ноябрь 2012 - 12:30 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 28 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,730 млн долларов по среднему курсу 405.18 драма/$1 США. Цена закрытия составила 405.15 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 28 ноября составил 405.71 драма, сократившись по сравнению с 27 ноября на 0.61 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 524.30 драмов, сократившись на 2.21 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.07 п.п. – до 13.03 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.