Ադրբեջանի սպորտի և երիտասարդության նախարար Ազադ Ռահիմովը հայտարարել է, որ գերատեսչությունն անընդհատ կապի մեջ է Ադրբեջանի բռնցքամարտի երիտասարադական հավաքականի հետ, որը Հայաստանում է և մասնակցում է աշխարհի երիտասարադական առաջնությանը:
«Մեր բռնցքամարտիկների անվտանգությունն ապահովվում է շատ բարձր մակարդակով: Մենք անընդհատ կապի մեջ ենք նրանց հետ: Մենք նրանցից հատկապես ոսկե մեդալներ ենք ակնկալում: Ցանկանում ենք, որպեսզի Երևանում հնչի Ադրբեջանի հիմնը»,-Ռահիմովի խոսքը փոխանցում է azerisport.com-ը:
Երևանում ընթացող աշխարհի առաջնությունում հանդես են գալիս Թուրալ Ահմեդովը (52 ք/կ),Նասրեդդին Մամեդովը (56 ք/կ), Պյարվիզ Բագիրովը (64 ք/կ), Սագի Սալեհլին (69 ք/կ), Օրխան Միլլին (75 ք/կ), Ռաուֆ Ռահիմովը (81 ք/կ), Ռոհիլ Մամեդլին (91 ք/կ):

29 Ноябрь 2012 - 06:20 AMT
Азад Рагимов: Организаторы ереванского ЧМ безопасность азербайджанских боксеров обеспечивают на высшем уровне
Министр молодежи и спорта Азербайджана Азад Рагимов заявил, что его ведомство держит постоянную связь с молодежной сборной Азербайджана по боксу, которая находится в Армении и участвует на молодежном чемпионате мира.
“Безопасность обеспечена нашим спортсменам на высшем уровне. Мы постоянно находимся с ними на связи. Мы ждем от них медалей и особенно ждем золотой медали. Хотим, чтобы в Ереване прозвучал гимн Азербайджана” – слова Рагимова передает azerisport.com.
На чемпионате мира в Ереване выступят Турал Ахмедов (в/к 52), Насреддин Мамедов (в/к 56), Пярвиз Багиров (в/к 64), Саги Салехли (в/к 69), Орхан Маиллы (в/к 75), Рауф Рагимов (в/к 81) и Рахиль Мамедли ( в/к 91).