Բռնցքամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնությունում, որն ընթանում է Երևանում, մինչև 64կգ ք/կ հաղթանակ է տարել Գոռ Երիցյանը: Նա 21:8 հաշվով հաղթանակ է տարել Տայպեի ներկայացուցիչ Յու-Լին Լյուի նկատմամբ:
Հաղթանակից հետո հայ բռնցքամարտիկը խոստովանել է, որ մրցակիցը շատ ուժեղ չէր և ինքը հեշտ հաղթանակ է տարել: « Ես քիչ ջանքեր ներդրեցի հաղթելու համար: Ուրախ եմ, որ կարողացա դուրս գալ հաջորդ փուլ: Կարծում եմ, որ հաջորդ մենամարտերում ինձ համար շատ ավելի դժվար կլինի, սակայն ես պատրաստ եմ հաղթահարել դրանք»,-ասել է Երիցյանը:
Մրցաշարային առաջին օրը Հայաստանի 4 ներկայացուցիչներից հաջորդ փուլ են անցել երեքը: Հաղթանակ են տարել նաև Տարոն Սողոմոնյանը (49կգ ք/կ) և Հայրիկ Նազարյանը (64կգ ք/կ): Պարտություն է կրել Յուրիկլ Միքայելյանը (69կգ ք/կ):

На молодежном чемпионате мира по боксу, который проходит в Ереване, в весовой категории до 64 кг победу одержал Гор Ерицян. Он со счетом 10:5 был сильнее представителя Тайпе Ю-Лин Лю.
После победы армянский боксер признался, что соперник не был очень сильным, и он одержал легкую победу. “Я приложил немного сил, что бы победить. Рад, что удалось выйти в следующий этап. Думаю, что в следующих поединках мне будет намного трудно, но я готов к трудностям”,- сказал Ерицян.
В первый турнирный день из 4 представителей Армении в следующий этап вышли трое. Победы одержали так же Тарон Согомонян (в/к 49) и Айрик Назарян (в/к 64). Поражение потерпел Юрик Микаелян (в/к 69).