Այսօր` նոյեմբերի 30-ին, Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան Մարզա-համերգային համալիրում կկայանան բռնցքամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնության երկրորդ օրվա մենամարտերը:
Ցերեկային մրցահերթում հանդես կգան երեք հայ բռնցքամարտիկներ: Մինչև 60կգ քաշային կարգում Արման Դարչինյանը կհանդիպի Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Ուսեյն Բաիսանգուրովին: Ռաֆայել Սիմոնյանի (91 կգ ք/կ) մրցակիցը կլինի Դատա Կվիրկվելիան (Վրաստան), իսկ Նարեկ Մելքոնյանինը (+91 կգ ք/կ)` Ֆուդինգ Չուն (Չինաստան):
Մրցաշարային առաջին օրը Հայաստանի 4 ներկայացուցիչներից հաջորդ փուլ են անցել երեքը: Հաղթանակ են տարել Գոռ Երիցյանը(64կգ ք/կ), Տարոն Սողոմոնյանը (49կգ ք/կ) և Հայրիկ Նազարյանը (64կգ ք/կ):

Сегодня- 30 ноября в Ереване в спортивно- концертном комплексе имени Карена Демирчяна состоятся поединки второго дня чемпионата мира по боксу среди молодежи.
В дневной программе из армянских боксеров выступят трое. В весовой категории до 60 кг Арман Дарчинян встретится с Усейном Баисангуровым (Россия). Соперником Рафаэля Симоняна (в/к 91) будет Дата Квирквелия (Грузия), а Нарека Мелконяна (в/к +91)- Фудинг Чу (Китай).
В первый турнирный день ЧМ из 4 представителей Армении в следующий этап вышли трое. Победы одержали Тарон Согомонян (в/к 49), Айрик Назарян (в/к 64) и Гор Ерицян (в/к 64).