Երևանում բռնցքամարտի աշխարհի երիտասարդական առաջնության ցերեկային մրցահերթում մարտերն ավարտվեցին: + 91 կգ քաշային կարգում Հայաստանի ներկայացուցիչ Նարեկ Մելքոնյանը նախնական մարտում հանդիեպեց չինացի Չու Ֆուդինգին:
Չնայած առաջին ռաունդում զգացվում էր, որ Մելքոնյանն ակտիվ է գործում, սակայն նրա ոչ բոլոր հարվածներն էին դիպուկ ստացվում: Արդյունքում ռաունդն ավարտվեց 3:3 հաշվով: Երկրորդ ռաունդում չինացի մարզիկն ավելացրերց հարվածներն ու հաշիվը դարձրեց 9:7: Վերջին՝ երրորդ ռաունդում, հանդիսատեսն ականատես եղավ բաց ու ագրեսիվ մարտի: Մելքոնյանի հարվածներն ավելի դիպուկ էին և ուժեղ, ինչի արդյունքում մրցակիցը ստացավ վնասվածք և հրաժարվեց շարունակել պայքարը: Մելքոնյանին տրվեց տեխնիկական հաղթանակ և նա անցավ հաջորդ փուլ:

30 Ноябрь 2012 - 14:42 AMT
Завершились дневная программа Молодежного чемпионата мира по боксу, который проходит в Ереване. Представитель Армении в весовой категории +91 кг Нарек Мелконян в предварительном поединке встретился с китайцем Чу Фудингом.
Несмотря на то, что в первом раунде казалось, что Мелконян действует весьма активно, не все его удары достигали противника. В результате первый раунд завершился со счетом 3:3. Второй раунд завершился со счетом 9:7. В последнем – третьем раунде болельщики стали свидетелями открытого и агрессивного боя.
Удары Мелконяна были более точными и сильными, в результате его соперник получил повреждение и отказался продолжить борьбу. Нареку Мелконяну была присуждена техническая победа, и он прошел в следующий этап.