Նոյեմբերի 26-30-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 91,361,988 ԱՄՆ դոլար 405.23 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 103,883,386 ԱՄՆ դոլար 406.28 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,610,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 4,336,427 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.99 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 19-25-ը ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 31.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 43.2 մլն ԱՄՆ դոլար:

30 Ноябрь 2012 - 13:50 AMT
С 26 по 30 ноября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 91,361,988 долларов США по 405.23 драма/1 доллар США и продано 103,883,386 долларов США по 406.28 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,610,000 долларов США по 405.61 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 4,336,427 долларов США по 405.99 драма/1 доллар США.
С 19 по 25 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 31.3 млрд драмов, а долларовых кредитов – 43.2 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.