Հայ բռնցքամարտիկ Նարեկ Մելքոնյանը (+91 ք/կ), ով Երևանում ընթացող բռնքամարտի երիտասարադական աշխարհի առաջնության առաջին մենամարտում հաղթանակ է տարել Չինաստանի ներկայացուցիչ Չու Ֆուդինգի նկատմամբ, խոստովանել է, որ շատ էր ցանակնում հաղթել այս մենամարտը:
«Իմ մրցակիցը շատ ուժեղ էր, սակայն վերջին ռաունդում ես կարողացա նոկաուտի ենթարկել նրան և հաղթանակ տարա: Շատ ուրախ եմ, որ ԱԱ-ում հաղթանակով եմ մեկնարկել»,-ասել է Մելքոնյանը:
18-ամյա մարզիկը խոստովանել է, որ կանի ամեն բան, որպեսզի հասնի եզրափակիչ և Հայաստանի համար մեդալ նվաճի:
«Իմ հաջորդ մրցակիցը լինելու է Թուրքիայի ներկայացուցիչը: Շատ եմ ցանկանում, որ այդ մենամարտում հաղթղը ես լինեմ:

Армянский боксер Нарек Мелконян (в/к +91), который в первом поединке молодежного чемпионата мира в Ереване одержал победу над Чу Фудингом (Китай), признался, что он очень хотел выиграть этот поединок.
“Мой соперник был очень силен, но в последнем раунде я смог отправить его в нокаут и одержал победу. Очень рад, что на ЧМ смог стартовать победой”,- сказал Мелконян.
18-летний спортсмен признался, что сделает все, что бы дойти до финала и завоевать медаль для Армении.
“Моим следующим соперником будет представитель Турции. Я очень хочу в этом поединке быть победителем. Сделаю все, что бы осуществить мою мечту”,- добавил он.