Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի 50-ամյակի առթիվ, մաղթել նվագախմբին երկար և բեղմնավոր ուղի, ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ` ի փառս հայ մշակույթի և կատարողական արվեստի: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 1-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի ունեցավ նվագախմբի 50-ամյակին նվիրված գալա համերգը: Համերգի ընթացքում ելույթ ունեցավ ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը, ով նախարարության ոսկե մեդալներ և պատվոգրեր հանձնեց երաժիշտներին: Ընթերցվեցին նաև ՀՀ նախագահի և Ամենայն հայոց կաթողիկոսի ուղերձները: Համերգի հատուկ հյուրն էր ֆրանսիացի անվանի ակորդեոնահար Ռիշար Գալիանոն:

3 Декабрь 2012 - 09:43 AMT
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание Государственному камерному оркестру Армении в связи с его 50-летием, пожелав ему долгого творческого пути, а также новых успехов во славу армянской культуры и исполнительского искусства. Об этом сообщают в пресс-службе аппарата президента РА.
Напомним, что 1 декабря в концертном зале им. Арама Хачатуряна состоялся гала-концерт, посвященный 50-летию оркестра. В ходе концерта выступила министр культуры РА Асмик Погосян, которая вручила музыкантам Золотые медали и благодарственные грамоты Министерства. Были также зачитаны поздравительные послания президента РА и Католикоса Всех Армян. Особым гостем концерта был известный французский аккордеонист Ришар Гальяно.