Արգենտինայի հավաքականի և «Բարսելոնայի» ֆուտբոլիստ Լիոնել Մեսսին մոտեցել է Գերդ Մյուլլերի ռեկորդին, որը 1972թ. 85 գոլ է խփել մեկ խաղաշրջանում:
Մեսսին, որը Իսպանիայի առաջնության 14-րդ տուրում «Ատլետիկի» հետ խաղում կրկնակի գոլի հեղինակ դարձավ, արդեն 84 գոլ է խփել այս խաղաշրջանում:
Մինչ սեզոնի ավարտը Մեսսին ևս 5 հանդիպում ունի: Նա «Բարսելոնայի» կազմում չորս խաղ կանցկացնի Իսպանիայի առաջնությունում և մեկ խաղ Չեմպիոնների լիգայում:
Մեսսին, Անդրես Ինյեստան և Կրիշտիանու Ռոնալդուն ընդգրկվել են ՖՒՖԱ «Ոսկե գնդակի» հավակնորդների կարճ ցուցակում: Վերջին երեք անգամ «Ոսկե գնդակին» տիրացել է Մեսսին:

3 Декабрь 2012 - 07:43 AMT
Футболист сборной Аргентины и “Барселоны” Лионель Месси приблизился к рекорду Герда Мюллера, который в 1972 году забил 85 голов в сезоне.
Месси, который в 14 туре чемпионата Испании в матче с “Атлетик” стал автором дубля, забил уже 84 голов в этом сезоне.
До окончания сезона у Месси есть еще пять встреч. Он в составе “Барселоны” проведет четыре матча в чемпионате Испании и один в Лиге чемпионов.
Месси, Андрес Иньеста и Криштиану Роналду вошли в шорт-лист претендентов на премию "Золотой мяч" ФИФА. Последние три раза обладателем “Золотого мяча” стал Месси.