Աշխարհի նախկին առաջին ռակետ Անդրե Աղասին առաջիկայում կարող է զբաղվել քաղաքականությամբ: ԱՄՆ երկու առաջատար քաղաքական ուժերը` Դեմոկրատական և Հանրապետական կուսակցությունը, Աղասիին արդեն առաջարկել են Նևադա նահանգում դառնալ կուսակցական ֆունկցիոներ:
«Իմ ողջ կյանքի ընթացքում երկու կուսակցությունները մշտապես ինձ հետ կապ են որոնել: Իմ հարազատ նահանգ Նևադան կարող է ինչ-որ կերպ դառնալ երկրի քաղաքական կյանքի բարոմետրը: Ինձ դուր է գալիս հետևել ժողովրդավարությանը գործության մեջ»:
Աղասին կանոնավոր կերպով շփվում է ԱՄՆ տարբեր քաղաքական գործիչների հետ իր բարեգործական ասոցիացիայի ղեկավարման գործընթացում:

Экс-первая ракетка мира Андре Агасси в ближайшее время может заняться политикой. Две ведущие политические силы США – Демократическая и Республиканская партии, уже сделали Агасси предложения стать партийным функционером в штате Невада.
“На протяжении всей моей жизни обе партии постоянно искали со мной контакт, – цитирует Агасси американское издание Los Angeles Times.- Мой родной штат Невада в какой-то мере может служить барометром политической жизни страны. Мне нравится наблюдать демократию в действии”.
Агасси регулярно приходится общаться с различными политическими деятелями США в процессе руководства своей благотворительной ассоциацией.