ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հանձնաժողովի նիստում Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ պատգամավորները քննարկեցին 2012 թվականի հուլիսի 9-ին ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության և Միջազգային զարգացման ընկերակցության միջև «Հարկային վարչարարության արդիականացման ծրագրի» ֆինանսավորման համաձայնագիրը:
Հիմնական զեկուցողը՝ ՊԵԿ նախագահի առաջին տեղակալ Արմեն Ալավերդյանը, տեղեկացրեց, որ ծրագրի նպատակն է հարկային վարչարարությունը բարեփոխելու և արդիականացնելու միջոցով կրճատել հարկերից խուսափելու դեպքերը, խթանել հարկային պարտավորությունների կամավոր կատարումը և բարձրացնել վարչական արդյունավետությունը:
Քննարկված համաձայնագիրը ստացավ հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը՝ ընդգրկվելու ԱԺ դեկտեմբերի 3-6-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգում:

Financing agreement signed in the framework of an Armenia-IDA tax administration improvement program was discussed at a parliamentary meeting led by the chair of the Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affair Gagik Minasyan.
According to the first deputy chair of the State Revenue Committee, Armen Alaverdyan, the program aims to hamper tax evasion, stimulate implementation of tax liabilities and boost administrative effectiveness.
The document discussed was approved by the Committee to be included on 4-day parliamentary session agenda.