ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հանձնաժողովի նիստում Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ պատգամավորները քննարկեցին 2012 թվականի հուլիսի 9-ին ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության և Միջազգային զարգացման ընկերակցության միջև «Հարկային վարչարարության արդիականացման ծրագրի» ֆինանսավորման համաձայնագիրը:
Հիմնական զեկուցողը՝ ՊԵԿ նախագահի առաջին տեղակալ Արմեն Ալավերդյանը, տեղեկացրեց, որ ծրագրի նպատակն է հարկային վարչարարությունը բարեփոխելու և արդիականացնելու միջոցով կրճատել հարկերից խուսափելու դեպքերը, խթանել հարկային պարտավորությունների կամավոր կատարումը և բարձրացնել վարչական արդյունավետությունը:
Քննարկված համաձայնագիրը ստացավ հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը՝ ընդգրկվելու ԱԺ դեկտեմբերի 3-6-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգում:

3 Декабрь 2012 - 11:42 AMT
Парламент Армении обсудит программу по улучшению налогового администрирования на очередной четырехдневке 3-6 декабря
Под председательством главы постоянной парламентской комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагика Минасяна депутаты НС РА обсудили соглашение по финансированию в рамках «Программы модернизации налогового администрирования», подписанное 9 июля 2012 года между Арменией и Международным агентством развития.
Как сообщил первый заместитель председателя Комитета по госдоходам Армении Армен Алавердян, целью программы является сокращение случаев уклонения от уплаты налогов, стимулирование добровольного выполнения налоговых обязательств и повышение административной эффективности.
Обсужденный документ получил положительное заключение со стороны Комиссии и будет включен в повестку парламентской четырехдневки 3-6 декабря.