Բռնցքամարտի երիտասարդական աշխարհի առաջնության 1/8 եզրափակչում ուզբեկ Ջահանգիր Դավիդովի նկատմամբ 17:11 հաշվով տոնած հաղթանակից հետո Տարոն Սողոմոնյանը (56 կգ) PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում խոստովանեց, որ ինքն ավելի բարդ մրցամարտի էր սպասում:
«Արդեն կարևոր փուլ է մտնում առաջնությունը, և մրցակիցներն ավելի են բարդանում: Բայց ես էլ լավ եմ պատրաստվել և ուրախ եմ, որ կարողացա հաղթանակի հասնել»,- ասաց Սողոմոնյանը:
Ըստ նրա, ինքն այս մարտում իրեն հանգիստ էր զգում, ինչն էլ օգնեց հասնել հաջողության: «Մրցակիցս բարդ էր, և ինձ խանգարում էր նաև նրա բարձրահասակ լինելը: Քառորդ եզրափակչում անելու եմ ամեն ինչ, որպեսզի կրկին հաղթանակի հասնեմ»,- նշեց բռնցքամարտիկը:

Армянский боксер Тарон Согомонян (56 кг), победивший со счетом 17:11 в 1 / 4 финала Джаангира Давыдова из Узбекистана на ереванском Молодежном ЧМ по боксу, в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что он ожидал более тяжелого боя.
“Чемпионат мира уже входит в важный этап, и победить соперников становится все сложнее. Но и я неплохо подготовился к чемпионату и рад, что сумел добиться победы”, – сказал Тарон Согомонян.
По его словам, он в бою чувствовал себя очень уверенно, и это помогло ему достичь успеха.
“Мой соперник был силен, мне очень мешал его рост. В четверти финала я сделаю все возможное, чтобы вновь победить”, – отметил боксер.