ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ֆլորա Մարտիրոսյանի վերջին հրաժեշտը տեղի կունենա դեկտեմբերի 11-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում, հուղարկավորությունը` նույն օրը Քաղաքային պանթեոնում: Այս մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ մշակույթի նախարարությունից:
Այսօր տեղի է ունեցել երգչուհու հուղարկավորության կառավարական հանձնաժողովի նիստը: Նախնական տեղեկությամբ, հինգշաբթի օրը ԱՄՆ-ում տեղի կունենա հոգեհանգստի արարողությունը, դեկտեմբերի 10-ին աճյունը կտեղափոխվի Հայաստան:
Հիշեցնենք, որ Ֆլորա Մարտիրոսյանը մահացել է նոյեմբերի 20-ին` ԱՄՆ-ում, լեղապարկի վիրահատությունից հետո առաջացած բարդությունների հետևանքով:

3 Декабрь 2012 - 14:27 AMT
Церемония прощания с народной артисткой РА, певицей Флорой Мартиросян состоится 11 декабря в Ереванском концертном зале “Арам Хачатурян”, похороны состоятся в тот же день в Пантеоне им. Комитаса. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в Министерстве культуры РА.
В понедельник состоялось заседание правительственной комиссии по организации похорон певицы. По предварительной информации в четверг состоится панихида в США, а 10 декабря тело певицы будет перевезено в Армению.
Напомним, что Флора Мартиросян скончалась 20 ноября в США, в результате осложнений после операции на поджелудочную железу.