ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ համալսարանները շարունակում են համալրվել ինտերնետ հասանելիությամբ համակարգչային բազմաֆունկցիոնալ լսարաններով:
Ուսումնական գործընթացի արդյունավետությունն էապես կախված է ուսանողին առաջարկվող գործիքներից: Այդ առումով, գերարագ զարգացող ժամանակաշրջանում, անփոխարինելի միջոց է համարվում համացանցը: Բուհերին տեխնիկական աջակցություն ցուցաբերելու ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ռազմավարությունը բխում է այդ տրամաբանությունից:
Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի աջակցությամբ, Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանում կսկսի գործել ինտերնետ հասանելիությամբ 9 համակարգչով ապահովված լսարան: Բուհի ուսումնական գործընթացների պահանջներից ելնելով, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այն համալրել է նաև արժեքավոր այլ սարքավորումներով: Մասնավորապես` «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 3G երթուղիչով, փոխանջատիչներով, ինչպես նաև լուսարձակով ապահովված`ինտերակտիվ գրատախտակով:
Ի դեպ, եռամյա ուսումնասիրության արդյունքում բրիտանացի գիտնականների կատարած բացահայտման համաձայն` բազմաֆունկցիոնալ համակարգչային տեխնիկայի, հատկապես` ինտերակտիվ գրատախտակների կիրառումն էապես բարելավում է մարդու մաթեմատիկական մտածողությունը:
«Մասնագիտացման հարցում շոշափելի արդյունք արձանագրելու համար, չափազանց կարևոր է ուսանողին առաջարկվող գործիքը: Նորարար լուծումներով կահավորված լաբորատորիան և տեխնիկայի ժամանակակից միջոցներից օգտվելու հնարավորությունը ուսանողությանը թույլ կտան ավելի արագ բացահայտել իր մտավոր ներուժը: Դա կարևոր հիմք է` հատկապես ճշգրիտ գիտությունների հատվածում մեր երկրի մրցակցային առավելությունը լիարժեք դրսևորելու համար»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Դասախոսի աշխատանքի արդյունավետությունը բարձրացնելու և ուսանողների հետ արդյունավետ շփումն ապահովելու նպատակով, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը համապատասխան լուսարձակներով ինտերակտիվ 2 գրատախտակ էլ տրամադրել է Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանին, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

VivaCell-MTS has announced a decision to continue implementation of the project aimed at upgrading Armenian universities with multi-functional computer labs and Internet access.
VivaCell-MTS’ technical support to universities is based on the vital importance of the Internet in the current rapidly growing information society, the company said in a press release.
In the framework of the program, Yerevan State Linguistic University has been provided with 9 computers and other equipments necessary for proper organization of learning processes, including a “Home-Zone Turbo” package-based 3G router, switchers, as well as smart-boards with projectors.
It’s noteworthy that the three-year-long survey by British researchers revealed that the use of multifunctional computer equipment, and the smart-boards in particular, tangibly improved the mathematical thinking in humans.
“The learning tools offered to students are crucial for professional success. A modern lab and an opportunity to use modern equipment will let the students reveal easily their intellectual potential. That’s important especially when it comes to maintaining properly the competitive equity of our country in exact sciences,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
To boost the efficiency of instruction and provide smooth communication between instructors and students, VivaCell-MTS provided two smart-boards with projectors to the French University in Armenia, the company’s press service reported.