Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Չեմպիոնների լիգայում «Յուվենթուսի» հետ խաղից առաջ նշել է, որ նրանք միշտ բարձր տրամադրվածությամբ են դուրս գալիս դաշտ: «Բոլորը կարծում են, որ մենք արդեն 1/8 եզրափակչում ենք, բայց մենք պետք է հաղթենք, քանի որ հանդես ենք գալիս մեր դաշտում և մեր երկրպագուները սատարելու են մեզ»,-ասաց Մխիթարյանը:
Ըստ Մխիթարյանի, եթե նրանք հաղթեն «Յուվենթուսին», շատ ավելի լավ կլինի, քան եթե ինքը գոլ խփի, բայց պարտվեն: «Ոչ միայն «Յուվենթուսի», այլ բոլոր իտալական թիմերի պաշտպանությունը ամենաբարձր մակարդակի վրա է: Բոլորը գիտեն, թե ինչ է «կատենաչչոն»: Մեզ համար շատ դժվար էր Թուրինում, սակայն, կարծում եմ, վաղն ամեն ինչ այլ կերպ է լինելու, քանի որ տանն ենք խաղալու: Այո, ես խաղացել եմ Իտալիայի դեմ Հայաստանի հավաքականի կազմում: Մի քանի անգամ մենք կարողացանք ճեղքել նրանց պաշտպանությունը և պահեր ստեղծել, բայց դա բավարար չէր: Վստահ եմ, վաղը բոլորովին այլ խաղ է լինելու և մենք հաջողության կհասնենք հարձակման փուլում»,-ասել է նա:

Армянский полузащитник донецкого “Шахтера” Генрих Мхитарян перед матчем Лиги Чемпионов с “Ювентусом” отметил, что они всегда выходят на поле с большим настроем. “Все думают, что мы уже в 1/8 финала, но мы должны победить, так как мы выступаем дома и наши болельщики нас будут поддерживать”,- сказал Мхитарян.
По словам Мхитаряна, если они победят “Ювентус” – будет намного лучше, чем в случае, если он забью гол, но они проиграют.
“Не только у “Ювентуса”, но и у всех итальянских команд защита на самом высоком уровне. Все знают, что такое “катеначчо”. Нам было очень тяжело в Турине, но завтра, думаю, будет иначе, так как мы будем играть дома. Да, я играл в составе сборной Армении против Италии. Несколько раз мы смогли проникнуть сквозь их защиту и создать моменты, но этого было недостаточно. Уверен, завтра будет совсем другая игра, и мы сможем добиться успеха в атакующей фазе”,- добавил он.