Դեկտեմբերի 5-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 5,500 մլն դոլարի առք և վաճառք 1 ԱՄՆ դոլարի դիմաց 407,04 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407 դրամ:
Միաժամանակ, դեկտեմբերի 5-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,36 դրամ` դեկտեմբերի 4-ի համեմատ ավելանալով 0,20 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 533,19 դրամ` ավելանալով 1,07 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,05 կետով` մինչև 13,22 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

5 Декабрь 2012 - 12:33 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 5,500 млн долларов по среднему курсу 407.04 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 декабря составил 407.36 драма, увеличившись по сравнению с 4 декабря на 0.20 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 533.19 драмов, увеличившись на 1.07 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.05 п.п. – до 13.22 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.