Ֆրանսահայ երաժիշտ Անդրե Մանուկյանը մենահամերգով հանդես կգա Երևանում: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրեցին «ՄԵՑՑՈ Պրոդաքշնից», ճանաչված դաշնակահարը հայ հանդիսատեսի համար ելույթ կունենա առաջին անգամ: Համերգը տեղի կունենա դեկտեմբերի 16-ին` ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում:
Համերգը կազմակերպել են «ՄԵՑՑՈ Պրոդաքշնը» և «Նուռ Քարտը»` Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի բարձր հովանու ներքո:
Տոմսերն արդեն վաճառվում են, արժեքը կազմում է 5 000-20 000 դրամ:
Անդրե Մանուկյանը ծնվել է 1957թ. Լիոնում: Դաշնամուր է նվագում 7 տարեկանից, ավարտել է Բերքլիի (Բոստոն) երաժշտական քոլեջը: Ավելի ուշ Ֆրանսիայում հիմնել է Horn Stuff ջազ-բենդը: Լիանա Ֆոլյայի և Մալյայի հիթերի հեղինակ է, ինչպես նաև Շառլ Ազնավուրի և Ժիլբեր Բեկոյի ալբոմների պրոդյուսեր է, զբաղվում է նաև գործիքավորմամբ:

As a PanARMENIAN.Net reporter was told, the concert, organized by Mezzo Production and NURCARD cumulative program under the auspices of Yerevan Mayor Taron Margaryan, has been scheduled for December 16, 7 pm.
The tickets are already available for prices ranging from AMD 5 000-20 000.
André Manoukian was born in Lyon, France in 1957. He began playing the piano when he was seven years old. At 20, he studied music at the Berklee College of Music in Boston. Upon returning to France Manoukian started a jazz band called Horn Stuff. Manoukian wrote for such artists as Michel Petrucciani, Richard Galliano, Charles Aznavour, Freddy Zucchet,Gilbert Bécaud, Diane Dufresne, Nicole Croisille, Natacha Atlas, Janet Jackson, Myriam Abel, Camille Bazbaz et Malia.