Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը, Չեմպիոնների լիգայի վերջին խմբային խաղում «Յուվենթուսին» 1:0 պարտվելուց հետո, ասել է, որ բացի վերջին խաղից, իրենք լավ են հանդես եկել ՉԼ մյուս հանդիպումներում:
«Յուվենթուսի» հետ կարող էինք ոչ ոքի խաղալ, սակայն այնպես ստացվեց, որ գրավեցինք սեփական դարապասը: Թիմը խաղում էր, ցանկանում էր լավ արդյունքի հասնել, սակայն վերջին պահին ինչ-որ բան չստացվեց: Կարծում եմ, որ ավելի օրինաչափ կլիներ ոչ ոքին»,-Մխիթարյանի խոսքը փոխանցում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Նրա խոսքով, իրենց համար դժվար էր գոլային պահեր ստեղծել հոգեբանական հոգնածության պատճառով. «Գլխավորն այն է, որ դուրս ենք եկել փլեյ-օֆֆ: Հետագայում կանենք ամեն բան, որպեսզի 1/8-ից հայտնվենք ¼-ում»:

6 Декабрь 2012 - 06:56 AMT
Полузащитник донецкого “Шахтера” Генрих Мхитарян, после проигрыша от “Ювентуса” (0:1) в последнем групповом матче Лиги Чемпионов, сказал, что кроме последнего матча они хорошо сыграли в нынешнем розыгрыше Лиги чемпионов.
“С “Ювентусом” могли сыграть вничью, но получилось так, что забили в свои ворота. Команда играла, хотела добиться успешного результата, но в последний момент чего-то не хватило. Думаю, что более закономерной была бы ничья”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт “Шахтера”.
По его словам, им было так тяжело создавать моменты из-за психологической усталости: “Самое главное- что мы вышли в плей-офф. А дальше будем делать все, чтобы из 1/8 оказаться в 1/4”.