Դեկտեմբերի 10-ին Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում կկայանա «Սիրում եմ քեզ, իմ ռուսաց լեզու, և գովերգում եմ ու երգում…» ռուսական ռոմանսի երեկոն: Տոնական երեկոն նվիրված է ՌԴ Սահմանադրության 20-րդ տարեդարձին և մեծ ռուս պոետ, թարգմանիչ Վալերի Բրյուսովի ծննդյան 136-ամյակին:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանում «Ռոսհամագործակցության» ներկայացուցչության մամլո ծառայությունը, համերգին կհնչեն հայտնի ռոմանսներ և բանաստեղծություններ, ինչպես նաև ժամանակակից հայ հեղինակների ստեղծագործություններ միջազգային մրցույթների դափնեկիրների կատարմամբ:
Գեղարվեստական ղեկավար` Հայաստանի մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի մշակութային կենտրոնի ղեկավար Մայա Բաղդասարյան:
Երեկոն կազմակերպվել է «Հարմոնիա» ռուսական մշակույթի միջազգային կենտրոնի և Երևանում «Ռոսհամագործակցության» գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի կողմից:

10 декабря в концертном зале им. Арно Бабаджаняна состоится вечер русского романса «Люблю тебя, язык мой русский, и воспеваю, и пою…» Праздничный вечер посвящен 20 годовщине Конституции Российской Федерации и 139 дню рождения великого русского поэта-переводчика Валерия Брюсова.
Как сообщает пресс-служба представительства Россотрудничества в Армении, в концерте прозвучат популярные романсы и стихи русских классиков, а так же армянских современных авторов в исполнении многократных лауреатов международных конкурсов. Художественный руководитель: заслуженный деятель культуры Армении, руководитель культурного центра Российско-Армянского (Славянского) университета Майя Багдасарян.
Вечер организован международным центром русской культуры «Гармония» и Российским центром науки и культуры Россотрудничества в Ереване.