Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան միայն երկու ամիս ժամանակ էր ունեցել, որպեսզի կազմակերպեր աշխարհի երիտասարդական առաջնությունը, քանի որ Թալիանդը հրաժարվել էր:
Ըստ ԱԻԲԱ-ի նախագահ Չինգ Կու Վուի, այդ կարճ ժամանակահատվածում Հայաստանը կարողացել է շատ լավ կազմակերպել այդ միջոցառումը, ինչը հնարավորություն է տալիս Հայաստանին ընդունել նաև այլ առաջնություններ:
«Իսկապես, սա բարձր մակարդակով է կազմակերպել ձեր երկիրը: Ուզում եմ ասել, որ Հայաստանն ապագայում կարող է կրկին ընդունել աշխարհի առաջնություններ տարբեր տարիքային խմբերում»,- նշեց ԱԻԲԱ-ի նախագահը:
Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արման Մուրադյանն էլ նշեց, որ Հայաստանը շատ է ցանկանում կազմակերպել Օլիմպիական վարկանշային մրցաշարերից մեկը, ինչին ի պատասխան Վուն ասաց. «Ես այդ հարցը կքննարկեմ ԱԻԲԱ-ում: Բայց կրկնեմ, որ դուք ունակ եք անցկացնելու նման կարգի մրցաշար»:

7 Декабрь 2012 - 10:31 AMT
В распоряжении Федерации бокса Армении было всего два месяца на подготовку к молодежному чемпионату мира, поскольку Таиланд отказался принять его.
По словам президента АИБА Чинга Ку ВУ, в такой короткий срок Армении удалось организовать это мероприятие на достаточно высоком уровне, это позволит стране принимать и другие чемпионаты.
“Действительно, чемпионат был организован на высоком уровне. Я хочу сказать, что Армения и в будущем может принимать чемпионаты мира в самых разных возрастных категориях”, – отметил президент АИБА.
Президент Федерации бокса Армении Арман Мурадян отметил, что Армения желает организовать у себя один из Олимпийских рейтинговых турниров, в ответ на это Чинг Ку Ву сказал: “Я обсужу этот вопрос в АИБА. Но повторю, вы способны принять у себя подобные турниры”.