Դեկտեմբերի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,38 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 407.69 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407.50 դրամ:
Ընդ որում, դեկտեմբերի 7-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407.24 դրամ, դեկտեմբերի 6-ի համեմատ ավելանալով 0.15 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 526.89 դրամ է` նվազելով 5.50 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.17 դրամ, ինչը նոյեմբերի 4-ի ցուցանիշից պակաս է 0.04 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

7 Декабрь 2012 - 12:42 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,38 млн долларов по среднему курсу 407.69 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407.50 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 декабря составил 407.24 драма, увеличившись по сравнению с 6 декабря на 0.15 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 526.89 драмов, сократившись на 5.50 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.04 п.п. – до 13.17 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.