Երևանում ավարտվեց 2012 թվականի բռնցքամարտի երիտասարդական առաջնությունը: Բռնցքամարտիկներին մեդալներ հանձնելուց հետո տեղի ունեցավ ԱԻԲԱ-ի ամենամյա մրցանակաբաշխությունը, որին ներկա էր ԱԻԲԱ-ի նախագահն ու մի շարք պաշտոնյաներ:
WSB լավագույն բռնցքամարտիկի կոչումը նվաճեց Սերգեյ Դերեվյանչենկոն, որի մրցանակը հանձնվեց Ղազախստանի հավաքականի գլխավոր մարզչին, քանի որ մարզիկը չէր գտնվում Հայաստանում:
Լավագույն մարզչի տիտղոսը հանձնվեց իտալացի Ֆրանչեսկո Դամիանիին: Մրցանակներ ստացան նաև լավագույն մրցավարները, ինչպես նաև լավագույն կին բռնցքամարտիկը:

7 Декабрь 2012 - 15:04 AMT
В Армении завершился Молодежный чемпионат мира по боксу. После вручения медалей боксерам состоялась ежегодная церемония награждения АИБА, на которой присутствовали президент АИБА и ряд высокопоставленных чиновников.
Звание лучшего боксера WSB завоевал Сергей Деревянченко, чей приз был вручен главному тренеру сборной Казахстана, поскольку сам спортсмен в настоящее время не находится в Армении.
Звание лучшего тренера присуждено итальянцу Франческо Дамиани. Призы также получили лучшие судьи и женщины-боксеры.