«Կրասնոդարն» ու «Սպարտակը» պայմանավորվածության են հասել Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի տրանսֆերի վերաբերյալ:
Մովսիսյանի համար «Սպարտակը» 8 մլն եվրո է վճարել: Ամեն տարի ֆուտբոլիստը կստանա 2,4 մլն եվրո: Պայմանագիրը կնքվել է 5 տարով, հայտնում է sports.ru-ն:
Ֆուտբոլիստը տեղափոխվեց «Կրասնոդար» 2011-ի սկզբին դանիական «Ռանդերսից», որտեղ 51 պաշտոնական հանդիպում անցկացրեց, 23 գոլի հեղինակ դարձավ և 9 գոլային փոխանցում է կատարել:
Ընթացիկ խաղաշրջանում 25-ամյա Մովսիսյանը 13 հանդիպում է անցկացրել և 9 գնդակ խփել: Նա նաև երկրորդ հորիզոնականում է Ռուսաստանի առաջնության ռմբարկուների մրցավազքում:

“Краснодар” и “Спартак” достигли договоренности по поводу трансфера нападающего сборной Армении Юры Мовсисяна.
За трансфер Мовсисяна “Спартак” заплатил 8 млн евро. Ежегодно футболист будет получать 2.4 млн евро. Договор рассчитан на 5 лет, передает sports.ru.
Футболист перешел в “Краснодар” в начале 2011 года из датского ФК “Рандерс”. В составе “горожан” он провел 51 официальный матч, забил 23 мяча и сделал 9 голевых передач.
В текущем сезоне 25-летний Мовсисян провел 13 встреч и забил девять голов, а также занимает вторую строчку в гонке бомбардиров чемпионата России.