«Կուբան» ֆուտբոլային ակումբը Ռուսաստանի առաջնության գարնանային մասին նախապատրաստվելու ժամանակ մարզական հավաքներ կանցկացնի ԱՄԷ-ում, Թուրքիայում և Իսպանիայում, հայտարարել է Կրասնոդարի թիմի գլխավոր մարզիչ Յուրի Կրասնոժանը:
«Կուբանը» 19 խաղերից հետո 32 միավորով զբաղեցնում է չորրորդ տեղը Ռուսաստանի պրեմիեր-լիգայի մրցաշարային աղյուսակում:
«Հունվարի 8-ին կավարտվի թիմի արձակուրդը,10-ին մենք առաջին մարզումը կանցկացնենք Արաբական Միացյալ Էմիրություններում: Երկրորդ հավաքը կանցկացնենք Թուրքիայում, երրորդը` Իսպանիայում, կմասնակցենք «Լամանկա Կապ» մրցաշարին: Այնտեղ մրցաշարից դուրս հավանաբար կխաղանք ԲԿՄԱ-ի հետ, առայժմ նախնական պայմանավորվածություն կա այդ ընկերական խաղի մասին: Եզրափակիչ չորրորդ հավաքի վայրը դեռ որոշված չէ: Ցանկալի կլիներ անցկացնել այն Եվրոպայում մեր կլիմային մոտ պայմաններում: Հնարավոր է, դա լինի Թուրքիան»,- ասել է Կրասնոժանը մամլո ասուլիսում` նվիրված «Կուբանի» խաղերին 2012-13-ի խաղաշրջանի աշնանային հատվածում:

10 Декабрь 2012 - 08:03 AMT
“Кубань” во время подготовки к весенней части чемпионата России проведет сборы в ОАЭ, Турции и Испании
Футбольный клуб “Кубань” во время подготовки к весенней части чемпионата России проведет тренировочные сборы в ОАЭ, Турции и Испании, заявил главный тренер краснодарской команды Юрий Красножан.
“Кубань” с 32 очками после 19 матчей занимает четвертое место в турнирной таблице российской премьер-лиги.
“8 января команда выйдет из отпуска и в этот же день проведет первую тренировку. 10 мы отправимся на первый сбор в Объединенные Арабские Эмираты. Второй сбор проведем в Турции, а третий – в Испании, примем участие в турнире “Ламанка Кап”. Там же вне турнира, наверное, сыграем с ЦСКА, пока есть предварительная договоренность об этом товарищеском матче. Место заключительного четвертого сбора пока не определено. Хотелось бы провести его в Европе, в условиях, приближенных к нашему климату. Возможно, это будет Турция”, – сказал Красножан на пресс-конференции, посвященной выступлению “Кубани” в осенней части сезона-2012-13.