ՈւԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինին հերթական անգամ դեմ է արտահայտվել ֆուտբոլում դարպասի գրավումը որոշող ավտոմատ համակարգի դեմ, հայտարարելով, որ ՈւԵՖԱ-ի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարերում GLT ներմուծելու համար պահանջվող 50 մլն եվրոն պետք է այլ կերպ ծախսել:
GLT-ն առաջին անգամ օգտագործվել է անցած հինգշաբթի օրը «Հիրոսիմայի» և «Օքլենդի» միջև աշխարհի ակումբային առաջնության խաղի ընթացքում:
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատերը նույնպես սկզբից դեմ էր ֆուտբոլում GLT կիրառելուն, սակայն հուլիսին Ֆուտբոլային ասոցիացիայի միջազգային խորհուրդը հաստատել է համակարգի օգտագործումը:
ՈւԵՖԱ ղեկավարը նշել է, որ չի հետևի Բլատերի օրինակին և կպաշտպանի իր տեսակետը: «Որպեսզի մենք կարողանանք համակարգը կիրառել մեր մրցաշարերում, մեզանից կպահանջվի 5 տարվա ընթացքում ծախսել 50 մլն եվրո: Ես նախընտրում եմ այդ փողերն ուղորդել ֆուտբոլի զարգացմանը, այդ թվում` մանկապատանեկան, այլ ոչ թե տեխնոլոգիայի վրա, որը պահանջվում է տարեկան մեկ կամ երկու անգամ: Բարձր գին է գոլի համար, այնպես չէ՞»,- ասել է Պլատինին:
Պլատինին նաև նշել է, որ դարպասի հետևում մրցավարի լրացուցիչ օգնականը, «եթե նա լավ ակնոց ունենա, կկարողանա տեսնել, թե հատել է գնդակը դարպասի գիծը, թե ոչ», հաղորդում է rsport.ru-ն:

UEFA president Michel Platini has once more stressed that he is against the use of goal-line technology as he feels the pros do not outweigh the cons, goal.com reported.
The Frenchman believes introducing technology in competitions such as the Champions League, Europa League and the European Championship is too expensive, and he would rather invest in the grassroots and development of football than spend big on goal-line technology.
"It is not a question of goal-line technology, it is a question of technology. Where do you begin with the technology and where do you end with the technology? Technology is helpful but we have to draw the lines on certain things," the UEFA president said.
"To put goal-line technology in our competitions would cost €50 million in five years. I prefer to give €50m to the grassroots and development in football rather than to put €50m into technology for perhaps one or two goals per year. That's a lot of money per goal.
"We supported the additional referees which are now accepted by the international board, and with the referee one meter from the line I think if he has good glasses he can see if the ball is inside the goal or outside."