Դեկտեմբերի 11-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 7,560,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 405.51 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405.2 դրամ:
Միաժամանակ, դեկտեմբերի 11-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406.76 դրամ` դեկտեմբերի 10-ի համեմատ կրճատվելով 0.37 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 527.61 դրամ` ավելանալով 2.49 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.10 կետով` մինչև 13.27 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

11 Декабрь 2012 - 12:34 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 11 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 7,56 млн долларов по среднему курсу 405.51 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407.50 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 11 декабря составил 406.76 драма, сократившись по сравнению с 10 декабря на 0.37 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 527.61 драмов, увеличившись на 2.49 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.10 п.п. – до 13.27 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.