Ուկրաինայի հայերի միության գավաթի ըմբշամարտի մրցաշարն ընդգրկվել է FILA օրացույցում: 2013-ին մրցաշարը տեղի կունենա Կիևում նոյեմբերի 22-23-ին:
Սեպտեմբերի 29-30-ին Կիևում տեղի ունեցավ Ուկրաինայի հայերի միության գավաթի ըմբշամարտի առաջին մրցաշարը: Մրցաշարին մասնակցեցին թիմեր աշխարհի 12 երկրներից:
Ուկրաինայի հայերի միության նախագահ Վիլեն Շատվորյանը հայտարարեց, որ առաջին մրցաշարի հաջողությունը նոր նախաձեռնությունների առիթ է տալիս: «Ինձ համար հաճելի է դրական արձագանքներ լսել մեր մրցաշարի մասին, մենք փորձեցիքն իսկական մարզական տոն կազմակերպել, և դատելով մասնագետների գնահատականներից, դա մեզ հաջովեց»,-Շատվորյանի խոսքն է մեջբերում analitika.at.ua-ն:

11 Декабрь 2012 - 12:36 AMT
Международный турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины внесен в календарь FILA (Международная федерация объединённых стилей борьбы – ФИЛА). В 2013 году турнир состоится в Киеве 22-23 ноября.
29-30 сентября в Киеве во Дворце Спорта прошел первый Международный турнир по вольной борьбе на Кубок Союза армян Украины.
В турнире принимали участие спортивные команды из двенадцати стран мира.
Председатель Союза армян Украины Вилен Шатворян заявил, что успех первого турнира, настраивает на новые начинания.
“Мне приятно слушать позитивные отзывы про наш турнир, мы старались сделать настоящий спортивный праздник, и судя по оценкам специалистов, нам это удалось”,- слова Шатворяна передает analitika.at.ua.