ITF-ը` թենիսի միջազգային ֆեդերացիան Նովակ Ջոկովիչին և Սերենա Ուլյամսին ճանաչել է այս մարզաձևում 2012թ լավագույն մարզիկներ:
Ջոկովիչը ITF-ի գլխավոր մրցանակին արժանանում է երկրորդ տարին անընդմեջ: 2012թ 25-ամյա թենիսիստը հաղթել է Ավստրալիայի բաց առաջնությունում և հասել Մեծ սաղավարտի երկու այլ մրցաշարերի` US Openի և «Ռոլան Գարրոսի», եզրափակիչ: Նա նաև հաղթանակ է տարել АТР-ի ամփոփիչ մրցաշարում:
Ուիլյամսը իր կարիերայի մեջ առաջին անգամ ոսկե մեդալներ է նվաճել Լոնդոնի Օլիմպիադայում: 31-ամյա թենիսիստուհին հաղթանակներ է տարել նաև Ուիմբլդոնում և US Open-ում, ինչպես նաև Ժնևյան թենիսային ասոցիացիայի ամփոփիչ մրցաշարում:
Բոբ և Մայք Բրայանները վերջին 10 տարիների ընթացքում 9 անգամ ճանաչվում են զուգախղի լավագույն թենիսիստներ, փոխանցում է rsport.ru-ն:

11 Декабрь 2012 - 13:22 AMT
Международная теннисная федерация (ITF) назвала Новака Джоковича и Серену Уильямс лучшими игроками 2012 года.
Джокович второй год подряд получил главный приз ITF. 25-летний теннисист выиграл в 2012 году Открытый чемпионат Австралии и дошел до финала на двух других турнирах серии Большого Шлема – US Open и "Ролан Гаррос". Также одержал победу на итоговом турнире АТР.
Уильямс впервые в карьере завоевала золотые медали Олимпиады в Лондоне. На счету 31-летней теннисистке также победы на Уимблдоне и US Open и итоговом турнире Женской теннисной ассоциации.
Братья Боб и Майк Брайаны в девятый раз за последние десять лет признаются лучшими теннисистами парного разряда. У женщин этот приз достался итальянкам Саре Эррани и Роберте Винчи, передает rsport.ru.