ՀՀ նախագահ Սերժ Սարրգսյանը ընդունել է «ԻՆՏԵՐ ՌԱՕ ԵԷՍ» ընկերության խորհրդի նախագահ Բորիս Կովալչուկին:
Բորիս Կովալչուկը Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ներկայացրել է Հայաստանում իր գլխավորած ընկերության գործունեության ընթացիկ տարվա արդյունքները, խոսել զարգացման առաջնահերթությունների մասին և քննարկել էներգետիկայի բնագավառում Հայաստանի հետ հետագա համագործակցության ծրագրերը:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով «ԻՆՏԵՐ ՌԱՕ ԵԷՍ» ԲԲԸ-ի խորհրդի նախագահ Բորիս Յուրիի Կովալչուկը պարգևատրվել է Անանիա Շիրակացու մեդալով՝ հայ-ռուսական տնտեսական համագործակցության ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար: Հանդիպման ժամանակ Նախագահը Բորիս Կովալչուկին շնորհավորել և հանձնել է պարգևը, հաղորդում է նախագահի մամուլի ծառայությունը:

11 Декабрь 2012 - 14:17 AMT
Президент Армении Серж Саргсян принял председатель Совета компании «ИНТЕР РАО ЕЭС» Бориса Ковальчука.
Председатель Совета компании «ИНТЕР РАО ЕЭС» представил главе государства результаты компании за текущий год, коснулся приоритетов на перспективу. Стороны обсудили программы дальнейшего сотрудничества с Арменией в энергетической сфере.
По указуСержа Саргсяна Борис Ковальчук награжден медалью Анания Ширакаци за вклад в укрепление армяно-российского экономического сотрудничества, сообщает пресс-служба президента Армении.