«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հաջողությամբ անցել է ISO 27001: 2005 Տեղեկատվական անվտանգության միջազգային ստանդարտների հավաստագրում` Certification International United Kingdom հայտնի աուդիտորական կազմակերպության կողմից: «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հանրապետությունում երկրորդ բանկն է, որը ստացել է նման հավաստագիր:
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ.` Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ֆինանսական հոսքերի սպասարկման և ձեռնարկատիրությանը աջակցության նպատակով: Բանկի 100%-ով բաժնետերն է հանդիսանում ռուսաստանյան «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» успешно прошел сертификацию по информационной безопасности на соответствие стандартам ISO 27001: 2005. Сертификация проведена со стороны авторитетной аудиторской компании Certification International United Kingdom.
«Арэксимбанк-группа Газпромбанка» стал вторым в республике банком, получившим подобный сертификат», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» основано в 1998 году для поддержки предпринимательства и обслуживания финансовых потоков между Россией и Арменией. Банк является 100-процентной дочерней структурой крупнейшего российского банка «Газпромбанк».