2012-ի կարճ ջրում լողի աշխարհի առաջնությունը (25 մետր) տեղի կունենա դեկտեմբերի 12-16-ը Ստամբուլում:
Տեղի կունենան նախնական մրցալողեր և եզրափակիչներ 40 մրցաձևերում: Մրցաշարի առաջին օրը կխաղարկվեն պարգևների 5 հավաքածուներ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի լողի ֆեդերացիայից, աշխարհի առաջնությունում հանդես կգան Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի մասնակից Անահիտ Բարսեղյանը (կրոլ և թիկնալող), ինչպես նաև Մոնիկա Վասիլյանը (կրոլ) և Վահան Մխիթարյանը (կրոլ):
2012-ի աշխարհի առաջնության մասնակիցների շարքում են Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի չեմպիոններ և մրցանակակիրներ` ամերիկացիներ Ռայան Լոխտեն և Էլիսոն Շմիտը, ճապոնացիներ Կասուկե Խագինոն և Տակուրո Ֆուձին, ֆրանսիացիներ Ամորի Լևոն և Ֆլորան Մանադուն, ռուսներ Վլադիմիր Մորոզովը, Եվգենի Լագունովը:

Чемпионат мира по плаванию на короткой воде 2012 года- одиннадцатый чемпионат по плаванию в 25-метровом бассейне пройдет 12-16 декабря в Стамбуле.
Пройдут предварительные заплывы и финалы в 40 дисциплинах. В первый день турнира будут разыграны пять комплектов наград.
Как корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в федерации плавания Армении, на чемпионате мира выступят участница лондонских Олимпийских игр Анаит Барсегян (кроль и на спине), а так же Моника Василян (кроль) и Ваан Мхитарян (кроль).
Среди участников ЧМ-2012 чемпионы и призеры Олимпийских игр в Лондоне – американцы Райан Лохте и Эллисон Шмитт, японцы Касукэ Хагино и Такуро Фудзи, французы Амори Лево и Флоран Манаду, россияне Владимир Морозов, Евгений Лагунов