Դեկտեմբերի 12-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,900,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 405.34 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 405.3 դրամ:
Միաժամանակ, դեկտեմբերի 12-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 405.98 դրամ`դեկտեմբերի 11-ի համեմատ կրճատվելով 0,78 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528,34 դրամ` ավելանալով 0,73 կետով: 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,03 կետով` մինչև 13,24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 12 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,9 млн долларов по среднему курсу 405.34 драма/$1 США. Цена закрытия составила 405.3 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 12 декабря составил 405.98 драма, сократившись по сравнению с 11 декабря на 0.78 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 528.34 драмов, увеличившись на 0.73 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.03 п.п. – до 13.24 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.