Երուսաղեմում բարբարոսները հակաքրիստոնեական գրություններ են թողել Սուրբ Խաչ ուղղափառ մենաստանի և հայկական գերեզմանատան դարպասների վրա: Այս մասին հաղորդում է Agence France-Presse-ը:
Հունական ուղղափառ եկեղեցուն պատկանող մենաստանի վանահայրը հաղորդել է, որ գրությունները տեսել է առավոտյան 4:30-ին: Անհայտ անձիք պատերին եբրայերենով մի շարք կարգախոսեր են թողել, ինչպիսիք են «Մահ քրիստոնեությանը» և այլն, փոխանցում է Associated Press-ը: Վանահոր խոսքով, սա արդեն 7-րդ դեպքն է, երբ բարբարոսները պղծում են մենաստանը:
Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուն բարբարոսներին անբարոյական մարդիկ է կոչել: Ենթադրվում է, որ կատարվածի ետևում աջ աարմատականներն են: Ոստիկանությունը բարբարոսության փաստով հետաքննություն է սկսել, հայտնում է Lenta.ru-ն:

12 Декабрь 2012 - 15:59 AMT
В Иерусалиме вандалы нанесли антихристианские надписи на стены православного монастыря Святого Креста и ворота армянского кладбища. Об этом сообщаетAgence France-Presse.
Настоятель монастыря, принадлежащего греческой православной церкви, архимандрит Клавдий сообщил, что заметил надписи около 4:30 утра (6:30 по Москве). На стенах неизвестные написали на иврите ряд лозунгов, например, "Смерть христианству", сообщает Associated Press. По словам настоятеля, вандалы оскверняют монастырь уже седьмой раз.
Помимо того, неизвестные злоумышленники порезали шины трех автомобилей служащих монастыря, припаркованных неподалеку. На машинах они оставили надписи "Счастливой Хануки" (этот праздник сейчас отмечают иудеи), а также призыв израильских экстремистов "таг мехир" (в переводе на русский "ценник").
Премьер-министр Израиля Биньямин Нетанияху назвал вандалов безнравственными людьми. Предполагается, что за случившимся стоят правые радикалы. Полиция начала расследование по факту вандализма, передает Lenta.ru.