«Կրանսոդարի» նախագահ Սերգեյ Գալիցկին խոստովանել է, որ թիմի ներսում նրանք չեն խախտի աշխատավարձերի հավասարակշռությունը
«Յուրա Մովսիսյանն առաջարկ է ստացել թոփ-ակումբից: Յուրան շատ բան է արել «Կրասնոդարի» համար, ուստի մենք նրան ընդառաջեցինք: Որպեսզի ցույց տանք, թե որքան երախտապարտ ենք նրան: Այո, եթե նա լիներ մեր ակումբի սանը, մենք հավանաբար կփորձեինք պահել նրան»,- Գալիցկու խոսքն է փոխանցում sports.ru-ն:
Նա նշել է, որ Մովսիսյանը սովորական ընտանիքից է, նա պետք է մտածի այն մասին, թե ինչպես ապահովի իր ապագան. «Նման շանս հայտվեց: Բացի դրանից մենք նրան փոխարինող ունեինք: Եթե չունենայինք, Մովսիսյանին բաց չէինք թողնի առնվազն մինչև ամառ»:

Президент “Краснодара” Сергей Галицкий признался, что внутри команды они не будут нарушать баланс зарплат.
“ Юра Мовсисян получил предложение от топ-клуба. Юра очень много сделал для “Краснодара”, поэтому мы пошли ему навстречу. Чтобы показать ему, насколько мы ему благодарны. Да, если бы он был воспитанником нашего клуба, мы бы, возможно, пробовали бы его удержать”,- слова Галицкого передает sports.ru.
Он отметил, что Мовсисян из обычной семьи, ему надо думать о том, как обеспечить себе будущее: “Такой шанс появился. К тому же у нас была замена для него. Если бы не было – мы бы его не отпустили как минимум до лета”.