Հայաստանի Առևտրաարդյունաբերական պալատը (ԱԱՊ) պատրաստվում է «Արևելյան ներդրումներ» ծրագրի շրջանակներում միջազգային «Ներդրումային համաժողովի» անցկացմանը: Այդ մասին Երևանում դեկտեմբերի 13-ին հաղորդել է Հայաստանում «Արևելյան ներդրումներ» ծրագրի համակարգող Վլադիմիր Ամիրյանը: «Ներկա պահին մենք հավաքում ենք ներդրումային ծրագրեր, որպեսզի հետագայում ներկայացնենք դրանք ներդրողներին»,- ասել է նա:
Նրա խոսքով, համաժողովում նախատեսվում է 30-50 եվրոպական կազմակերպությունների մասնակցությունը: Միջոցառման շրջանակներում պլանավորվում են հայ և եվրոպացի ձեռնարկատերերի հանդիպումներ, ովքեր կկարողանան քննարկել հետագա համագործակցության հարցերը:
Հայաստանի ԱԱՊ-ն իրագործում է «Արևելյան ներդրումներ» եռամյա ծրագիրը 2011-ից Եվրահանձնաժողովի ֆինանսավորմամբ «Արևելյան գործընկերություն» նախաձեռնության շրջանակներում: «Արևելյան գործընկերություն» ծրագիրն ուղղված է Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Մոլդովայի, Բելառուսի և Ուկրաինայի հետ ԵՄ մերձեցմանը:
2012-ից ծրագրի շրջանակներում Հայաստանի ԱԱՊ-ն իրագործել է «Twinning» բաղադրիչը` միջազգային համագործակցության հնարավորությունների ուսումնասիրության համար: Այդ նպատակով անցկացվել են սեմինարներ և հանդիպումներ Իսպանիայի, Հունգարիայի և Լեհաստանի ԱԱՊ ներկայացուցիչների հետ:

Chamber of Commerce and Industry of Armenia is getting ready to hold an international “Investment conference” as part of “East Invest” program, the program coordinator for Armenia said.
“We are currently developing the programs, to be further presented to the investors,” Vladimir Amiryan said, adding that the event plans to bring together 30-50 European organizations.
The event will feature meetings between Armenian and European businessmen, enabling them to discuss future cooperation prospects.
RA Chamber of Commerce and Industry has been implementing the three-year “East Invest” since 2011 in the framework of Eastern Partnership (EaP). Twinning project launched in 2012 aims to explore international cooperation benefits, featuring seminars and meetings with representatives of chamber of commerce of Spain, Hungary and Poland present.