Դեկտեմբերի 13-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 1.8 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 407.05 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407.05 դրամ:
Միաժամանակ, դեկտեմբերի 13-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 405.89 դրամ` դեկտեմբերի 12-ի դրությամբ կրճատվելով 0,09 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530,25 դրամ` ավելանալով 1,91 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն անփոփոխ է մնացել` 13,24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 13 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,8 млн долларов по среднему курсу 407.05 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407.05 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 13 декабря составил 405.89 драма, сократившись по сравнению с 12 декабря на 0.09 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 530.25 драмов, увеличившись на 1.91 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – 13.24 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.