Մոսկվայում մամլո ասուլիս է հրավիրվել Ռուսաստանի ֆուտբոլի պրեմիեր լիգայի նախագահ Սերգեյ Պրյադկինի մասնակցությամբ՝ նվիրված ԱՊՀ ֆուտբոլի առաջնության անցկացման հեռանկարներին:
«Մենք ցանկանում ենք հայտարարել կազմկոմիտեի ստեղծման մասին, որը կմշակի համապատասխան հայեցակարգը»,-ասել է Պրյադկինը:
Իսկ ԲԿՄԱ նախագահ Եվգենի Գիների, ՈւԵՖԱ-ն պատրաստ է թույլ տալ ազգային առաջնությունների միավորումը ԱՊՀ առաջնության շրջանակներում:
«ՈւԵՖԱ-ն այլ տեսակետից քննարկեց այս հարցը: Եթե հիշում եքք, Եվրոպայի 1992թ. առաջնությունում մենք խաղում էինք ԱՊՀ հավաքականով, սակայն, այն ժամանակ, հավանաբար, կամքը չբավարարեց այդ առաջնությունը պահպանելու համար: Ես դեռ չգիտեմ, թե ինչ տեսք կստանա այն: Այժմ այս հարցը լրջորեն քննարկվում է միայն այն պատճառով, որ ՈւԵՖԱ-ն ասաց, որ թույլ կտա միավորել առաջնությունները»,-Գիների խոսքն է մեջբերում «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը:

В Москве проходит пресс-конференция с участием президента Российской футбольной премьер- лиги Сергея Прядкина, посвященная обсуждению проекта создания чемпионата СНГ по футболу.
"Мы хотим объявить о создании организационного комитета, который выработает концепцию соответствующего направления деятельности", – сказал Прядкин.
А, по мнению президента ЦСКА Евгения Гинера, УЕФА готов разрешить объединение национальных чемпионатов в рамках возможного чемпионата СНГ.
"УЕФА на этот вопрос посмотрела иначе, чем ранее. Если вы помните, на чемпионате Европы 1992 года мы играли сборной СНГ, но, видимо, тогда не хватило воли, чтобы сохранить этот чемпионат, который был у нас. Я еще не знаю, как будет выглядеть сейчас. Сейчас этот вопрос серьезно поднялся, только потому, что УЕФА выступил и сказал, что будет разрешать объединение чемпионатов",- слова Гинера передает РИА Новости.