«Այժմ չէի ցանկանա խոսել այն մասին, թե ում հետ էին բանակցություններ տարվում և որտեղ ես կարող էին հայտնվել:
Ամենակարևորն այժմ այն է, որ ես «Սպարտակի» խաղացող եմ: Սա իսկապես մեծ ակումբ է` աշխարհի լավագույն երկրպագուներով: Ակումբը պատմություն ունի, հրաշալի ավանդույթներ, սակայն վերջերս ոչ մի մրցաշարում չի հաղթում: Ես այստեղ եմ հենց նրա համար, որպեսզի իմ գոլերով և խաղով հաղթանակներ և մրցանակներ բերեմ այս ակումբին»,- rg.ru-ին խոստովանել է Հայաստանի հավաքականի և «Սպարտակի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը:
Նա խոստովանել է, որ որոշ ֆուտբոլիստներ ավելի դանդաղ են հարմարվում նոր թիմերին, ոմանք` ավելի արագ: Նա համոզված է, որ կկարողանա արագ հարմարվել «Սպարտակի» պայմաններին:
Նա կարծում է, որ «Սպարտակը» մեծ թիմ է, որը Ռուսաստանի առաջնությունում հաղթելու առումով, ռեկորդակիր է:
Մովսիսյանն ընդգծել է, որ թիմի լեգենդ է իր հայրենակից Նիկիտա Սիմոնյանը` մի մարդ, ումով նա հիանում է:
Մովսիսյանը հավելել է նաև, որ դեռևս վաղ է խոսել այն մասին, արդյոք կկարողանա Հայաստանի հավաքականը դուրս գալ ԱԱ-2014-ի եզրափակիչ, քանի որ միևնույն խմբում են Չեխիայի, Դանիայի, Իտալիայի հավաքականները:
Հայաստանի հավաքականը դեռ շատ երիտասարդ է և Մովսիսյանի կարծիքով, եթե Բրազիլիայի աշխարհի առաջնության եզրափակիչ դուրս գալու համար թիմին հրաշք է պետք, ապա 2016թ Եվրոպայի առաջնությունում իրապես կարող են հաջողության հավակնել:
Ֆուտոբլիստը ասել է, որ իր երազանքն է Հայաստանի հավաքականի կազմում մսանակցել աշխարհի առաջնությունը և արժանի կերպով հանդես գալ և անել այնպես, որպեսզի Հայաստանի մասին իմանա ամբողջ աշխարհը:

“Мне бы не хотелось сейчас говорить о том, с кем велись переговоры и где я мог оказаться. Самое важное заключается в том, что я сейчас игрок “Спартака”. Это по-настоящему большой клуб, с лучшими, на мой взгляд, фанатами в мире. У “красно-белых” есть история, славные традиции, но в последнее время команда ничего не выигрывает. Я здесь именно для этого – чтобы своими голами и игрой принести “красно-белым” победы и трофеи”,- rg.ru признался нападающий сборной Армении и “Спартака” Юра Мовсисян.
Футболист признался, что некоторым футболистам нужно больше времени на адаптацию в новой команде, а некоторым меньше. А он в себе уверен и знает, что сможет быстро привыкнуть к тем условиям, которые есть в “Спартаке”: “Я всегда легко находил контакт со своими партнерами как на поле, так и за его пределами. Конечно, нужно будет немного времени, чтобы окончательно стать своим, но будьте уверены, произойдет это в кратчайшие сроки”.
Он считает, что “Спартак”- это великий клуб, который является рекордсменом по количеству выигранных чемпионатов России. Мовсисян отметил, что легендой команды является его соотечественник Никита Симонян – человек, которым он восхищается. “Даже когда я жил в Лос-Анджелесе, я смотрел игры "красно-белых". Это известный на весь мир бренд”,- сказал он.
Мовсисян заговорил и о сборной Армении. Он признался, что еще рано говорить по силам ли сборной выйти в финальную стадию ЧМ-2014: “Посмотрите на нашу группу – в ней играют такие сборные как Чехия, Дания, Италия.
Мы очень молодая команда, и я считаю, что если для выхода на первенство мира в Бразилии нам нужно чудо, то уже в следующем цикле на чемпионат Европы в 2016 году мы сможем реально претендовать на успех”.
Футболист сказал, что его мечта выйти со сборной Арменией на чемпионат мира, достойно выступить и сделать так, чтобы о Армении узнал весь мир.